Remis z Olimpią Koło, piękny gol Sobczaka (foto)

0
    725

Piłkarze KS-u Sand Bus Kutno zremisowali 2-2 z czwartoligową Olimpią Koło. Gole dla kutnian zdobyli Bartosz Kaczor i Gracjan Sobczak.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i obie drużyny miały spore problemy z przedostaniem się pod pole karne rywali.

Optyczną przewagę mieli podopieczni Sławomira Ryszkiewicza, jednak nie byli w stanie znaleźć drogi do bramki Olimpii. Najgroźniejszą sytuację w 32. minucie stworzył Gracjan Sobczak, jednak jego mocny strzał obronił golkiper. Jeszcze przed przerwą gospodarzom należał się rzut karny po ewidentnym zagraniu piłki ręką w polu karnym przez jednego z piłkarzy Olimpii, jednak sędzia Mirosław Krzymiński nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

Po zmianie stron KS szybko objął prowadzenie. W 48. minucie w polu karnym rywali sfaulowany został Michał Wietrzyk i tym razem arbiter bez wahania wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Bartosz Kaczor i było 1-0 dla kutnian.

Z minuty na minutę przewaga drużyny Sławomira Ryszkiewicza rosła, jednak zawodziła skuteczność. Dobre sytuacje mieli m.in. Andrzej Grzegorek, Piotr Michalski czy Michał Wietrzyk. Brakowało im jednak zimnej krwi.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 75. minucie, gdy po goście niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. To jednak nie podłamało kutnian, który w 83. minucie znów wyszli na prowadzenie po pięknym strzale Gracjana Sobczaka z rzutu wolnego.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zasłużonym zwycięstwem KS-u, dosłownie w ostatniej sekundzie piłkarze z Koła wykorzystali bierną postawę defensywy kutnian i doprowadzili do remisu.

Warto odnotować, że przez 90 minut w ekipie KS-u wystąpił testowany Rafał Żemigała (były gracz Górnika Łęczyca i Zjednoczonych Stryków), a po przerwie pojawił się Kamil Miszczak (były gracz Bzury Młogoszyn i Orła Parzęczew).

KS Sand Bus Kutno 2-2 Olimpia Koło
    1-0 48` Bartosz Kaczor (rzut karny)